Kraków’2019

logotyp_nowy.png

Kolejny już raz, grupa uczniów wyjechała w maju do Krakowa. Nasza szkoła współpracuje z Instytutem Botaniki im. prof. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. I pierwsze nasze kroki skierowaliśmy właśnie tam. Zwiedziliśmy stałą wystawę dot. paleobotaniki. Ekspozycja muzealna przedstawia ewolucję świata roślinnego we wszystkich okresach geologicznych. Następnie przygotowano dla nas wykład nt.: „Biologii w kuchni- czyli co nam rośnie na jedzeniu”.

Kraków przywitał nas deszczem i tak już zostało do końca dnia. Nie zniechęciło to nas, udaliśmy się na Rynek, a następnie kilka metrów pod niego, czyli zwiedzaliśmy Podziemia Starego Rynku.

Następny dzień tez był pełen wrażeń. Byliśmy w Starej Synagodze (jednej z siedmiu. Potem spacerowaliśmy alejkami Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miejsce to jest związane z naszym patronem- prof. W. Szaferem. Tu pracował i mieszkał.

Popołudnie spędziliśmy w Kamienicy Hipolitów. To magiczne miejsce, gdzie zatrzymał się czas…

W ostatnim dniu poszliśmy na Wawel- Katedra Wawelska, Krypty królów i Dzwon Zygmunta. Kilka godzin spacerowaliśmy uliczkami Kazimierza i wróciliśmy na Rynek. Weszliśmy do Kościoła Mariackiego, ale nie dane było nam zobaczyć ołtarz Wita Stwosza, ponieważ cały czas trwa jego renowacja.

Przez dwa dni braliśmy czynny udział w Festiwalu Nauki i Sztuki. Jest to impreza popularno-naukowa, organizowana przez Instytut Botaniki. I to był nasz główny cel przyjazdu do Krakowa.

Czas nam szybko upłynął. I musieliśmy wracać do szkoły…

 

Uczestnicy:

Zuzanna Samulewicz, Monika Bujak, Igor Bach,  Gabriel Krasoń, Nikolas Malecki, Mikołaj Flaszyński, Julia Cywińska, Kornelia Kacprowicz, Wiktoria Witkowska, Martyna Maksalon, Aleksandra Głusek, Martyna Andrzejewska, Julia Sobolewska, Grzegorz Ćwirko, Oskar Dubalak.

 

Opiekunowie:

Renata Kęsy i Justyna Bryła.

Opublikowano: 29 maja 2019 14:04

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 891

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. prof. Władysława Szafera w Barwicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony